وظایف بیمه گذار در صورت وقوع حادثه

وظایف بیمه گذار در صورت وقوع حادثه

1-     اقدامات اوليه در زمان وقوع حادثه

1-1-  انجام اقدامات لازم جهت جلوگیری از توسعه خسارت در زمان وقوع حادثه  یا بعد از وقوع آن (حتي المقدور با هماهنگي شركت بيمه کوثر).

1-2- جابجایی و تغییر در صحنه خسارت و اموال بیمه شده ای که دچار خسارت شده اند قبل از بازدید کارشناس و بدون اجازه شركت بيمه کوثر ممنوع می باشد. بديهي است هرگونه جايجايي اموال سالم جهت نجات و يا كاهش خسارت با رعايت منافع عمومي كه مورد تاييد كارشناسان این شركت باشد ، بلامانع خواهد بود.

1-3- هرگونه مصالحه یا سازش با مقصرين حادثه و اعلام رضايت به آنها بدون اطلاع و کسب مجوز کتبی از شركت بيمه کوثر در زمان وقوع حادثه و حتی بعد از آن ممنوع می باشد.

2-     اقدامات لازم بعد از وقوع حادثه

2-1- مطلع نمودن واحد خسارت شرکت از وقوع خسارت بلافاصله پس از اطلاع  از حادثه، حداكثر ظرف  مدت 5 روز به صورت حضوري، تلفني و يا فكس و ... و اعلام مشخصات و شماره تماس به واحد مربوطه جهت هماهنگی بازدید و کارشناسی از محل حادثه. لازم به ذکر است در صورت اعلام خسارت به صورت تلفنی یا غیرمکتوب ضروری است مراتب کتباً نیز متعاقبا اعلام گردد.

2-2- اعلام مواضع آسيب ديده اموال منقول و غيرمنقول (اعم از ساختمان، تاسيسات، اثاثيه و موجودي و ...) به تفكيك به بیمه گر و تعیین حدود تقريبي خسارت و ارزش اموال بلافاصله قبل از حادثه به صورت مکتوب به شرکت بیمه کوثر.

2-3- دریافت گواهی استعلام از بیمه گر جهت اخذ گزارشات لازم از مراجع ذیصلاح و همچنین تهیه هرگونه مدرکی که بنابر نظر کارشناس پرونده جهت تکمیل پرونده و در نهایت پرداخت خسارت ضروری می باشد. 

آخرین به روز رسانی شنبه, 26 مهر 1393 09:27

تلفن تماس


 

تلفن  :   02177616799 و  02177616784

ایمیل :   info@brokerata.com

خانه کارگر

Kargar members button

 

 

جامعه دانش آموختگان دانشگاه آزاد

membership-link-button 1

 

 

لینک های مفید

Links

 

 

FolliowCaseHospital Link

FollowCastHospital Link

 alborz Shoab

 

alborz Namayandegan

 

Dana Shoab

 

 

Dana Namayandegan

برگشت به بالا